Soutěž o nej.blog tady
CHAT tady

Správné odličování .

25. dubna 2011 v 10:55
Přes den děláš vše proto, abys vypadala dobře. A večer zapomeneš na správné odlíčení. Co se stane pak? Odumřelé buňky pokožky mohou spolu s kožním tukem a krémem vytvořit vrstvu, pod kterou pleť nemůže dýchat, je bledá a může se objevit vyrážka.
Odlíčení však není žádný problém, stačí se řídit jednoduchými pravidly:

1. Oči jako první
Na očích bývá nejvíce líčidel. Proto by měly být odlíčené nejdříve. Nejvhodnější jsou k tomu kulaté tampóny a přípravky, které nedráždí oči.


Odlíčení


2. Poté odlič čelo, nos a tváře
Začni čelem a postupuj až k nosu. Průběžně vyměňuj znečištěné tampóny a odličuj tak dlouho, dokud nebude poslední tampón zcela čistý.

3. Na čelo a tváře se hodí tampóny s větší plochou
Nejrychleji se tak zbavíš make-upu a nečistot.

4. Odličuj i rty
Bakterie a nečistoty zůstávají také na rtech. Způsobují popraskané koutky nebo vrásky kolem rtů. Navlhčeným tampónem setři líčidlo a nečistoty krouživými tahy po celé ploše rtů.

5. Nezapomínej na krk
Kůže na krku je velice jemná a náchylná k tvorbě vrásek a výskytu nehezkých pupínků. Větším tampónem proto důkladně odstraň všechny nečistoty. Postupuj od brady až k dekoltu.

6. Tampónky vyměňuj dostatečně často
Zabráníš tak opětovnému a zbytečnému zanášení pórů nečistotami ze špinavého tampónku.

7. Netlač na pleť
Dopřej své pleti jemné a kvalitní odličovací tampóny. Odličuj se jemnými tahy. Vyhni se podráždění pokožky. Vatové tampóny s mikrovláknem pleť důkladně vyčistí.

8. Zvlhčená tvář se odličuje lépe
Dávej ale pozor, jaké tampóny používáš. Méně kvalitní nedrží pohromadě a zbytečně zanáší pleť vatovými chloupky. Tomu se vyhneš například s vlhčenými vatovými tampony s mikrovláknem, Bel Lotion Pads.


Bel Lotion

9. Používej kvalitní pomůcky pro odličování
Tampóny by se neměly rozpadat a pouštět chloupky. Nejvhodnější jsou tampóny s pevnou strukturou a zároveň jemným povrchem.

10. Netrap pleť agresivními kosmetickými přípravky
Pro odlíčení a čištění pleti používej pouze kosmetiku bez obsahu alkoholu, který pleť nadměrně vysušuje a podporuje tvorbu dalšího mazu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama